Yeni Başlayanlar İçin Kapital

Yeni Başlayanlar İçin Kapital - Mike Wayne E-Kitap indir Satın Al,Kitap Özeti Oku.
Yazar(lar) Mike Wayne
Kategori(ler) Felsefe-Düşünce
Yayınevi Yordam Kitap Yayınları
ISBN 9786054836604
Yıl 2014
Sayfa 192
idefix İle Satın Al D&R İle Satın Al Beğen (2)

Açıklama

Kapitalin yayınlanmasından bu yana kapitalizm, Marxın kapitalizm eleştirisinin yanlış ve yersiz olduğunu kanıtlamaya uğraşadursun Marx ve temel eseri Kapital, dünyayı anlamak isteyen her yeni kuşağa uygun aletler geliştirmeyi sürdürmüştür.

Çoğu insanın, dünyadaki her şeyin pek de düzgün yürümediği yönünde en azından bir sezgisi vardır. Pek çok kişi de insan soyunun karşısında bir yığın büyük problem olduğu konusunda sezginin de ötesine geçmiştir. İşte Marxın Kapitali niye böyle olabileceğinin en sistemli açıklamasıdır.

Ne var ki, Kapitali okumanın ve anlamanın pek çok güçlüğü vardır. Bu güçlüğü aşmak üzere çok sayıda giriş kitabı yazılmıştır. Mike Waynein elinizdeki çalışması da bu okuma güçlüğünü aşmak için okurlara yardımcı olmak üzere yazılmış bir giriş kitabıdır. Kapital okumaya hazırlık kitabı da denebilir. Marxın büyük eserinin özünü oluşturan görüşleri sergileyen ve güncel verilerin ışığında Kapitalin analizinin doğruluğunu ortaya koyan kitap, güzel ve çarpıcı resimlerle daha da çekici hale getirilmiştir.
(Tanıtım Bülteninden)

Yorum Yap

Yorumlar

Hiç yorum yapılmamış..