Komplo Teorileri Aynanın Ardında Kalan Gerçekler

Komplo Teorileri - Erol Mütercimler E-Kitap indir Satın Al,Kitap Özeti Oku.
Yazar(lar) Erol Mütercimler
Kategori(ler) Siyaset-Politika
Yayınevi Alfa Basım Yayım Dağıtım
ISBN 9789752976054
Yıl 2010
Sayfa 565
idefix İle Satın Al D&R İle Satın Al Beğen (3)

Açıklama

27 Mayıs darbesine Adnan Menderes`in Moskova`ya gitmek istemesi mi yol açtı? İmam Hatip Okulları, Köy Enstitüleri`ne bir tepki midir? Orgeneral Eşref Bitlis`in uçağı Amerikan jetleri tarafından mı düşürüldü? AIDS Pentagon`un ürünü mü? 11 Eylül, ABD hükümeti tarafından daha önceden bilinen bir saldırı mıydı?

ABD Büyükelçisi Edelman Türkiye`yi parçalamaya mı geldi? Ortadoğu`daki enerji kaynaklarını barındıran topraklar üzerine oynanan Amerika bir sonraki adımda Türkiye için ne planlıyor?

Komplo teorileri, Türkiye`de bilen bilmeyen herkes tarafından sıkça kullanılan kavramlardan birisidir. Sözlüklere göre `komplo teorisi` iç politika, uluslararası ilişkiler, ekonomi, kısacası ve sosyal sorun ya da olayları gerçekte olduğundan farklı/uydurma parametrelerle değil, açık ya da özel kaynakların yayınlarında ortaya konan argümanları kullanarak bir mantık çerçevesinde değerlendirmektedir. `Komplo teorileri` aslında senaryo yazmaktır. Dünyadaki hemen tüm istihbarat örgütleri ya `komplo` kurar ya da `komplo teorisi` yazarlar. Ülkemizde de komplo teorisi yazmak önemlidir çünkü bu, beyni boşaltmak, kuşku ve endişeleri paylaşmaktır. Yazılacak senaryolar politik aktörler ile karar vericilere yol gösterici olursa -ki olmalıdır- bundan tüm toplum kazançlı çıkacaktır.

Yorum Yap

Yorumlar

Hiç yorum yapılmamış..