İki Yıl Okul Tatili

İki Yıl Okul Tatili - Jules Verne E-Kitap indir Satın Al,Kitap Özeti Oku.
Yazar(lar) Jules Verne
Kategori(ler) Roman, Dünya Klasikleri, Edebiyat
Yayınevi İthaki Yayınları
ISBN 9789758607877
Yıl 2016
Sayfa 624
idefix İle Satın Al D&R İle Satın Al Beğen (5)

Açıklama

Ertesi sabah, limandan ayrılacak olan Sloughi yatının güvertesinde, yaşları 8 ile 14 arasında değişen ve yanlarında tek bir yetişkin dahi bulunmayan on beş çocuk vardır.

Mürettebat son içkilerini yudumlamak için karaya çıktığında halatlar esrarengiz bir şekilde kopar ve Chairman yatılı okulunun öğrencisi olan bu çocuklar açık denize doğru sürüklenirler.

Şiddetli fırtınanın etkisiyle Pasifik'in sularında kaybolan Sloughi'nin, ıssız bir adanın kör kayalıklarına vurup parçalanmasıyla çocuklar için uzun ve belirsiz tatil günleri başlar.

Yanlarında cesaretlerinden başka bir şeyleri olmayan bu çocuklar, avlanmayı, tuzaklar hazırlamayı, hayvanları ehlileştirmeyi, barınak hazırlamayı öğrenmek zorundadırlar. Bir yandan da adanın açıklarından geçecek bir geminin umuduyla yaşamaya başlarlar. Ancak bu zorlu süreç, kişilik çatışmalarını ve gruplaşmaları da beraberinde getirerek, küçük koloninin bölünmesine neden olacaktır.

Ta ki eli kanlı bir haydut çetesinin kayığı kumsala vurana dek...

Issız adadaki zorunlu tatilleri, sadece hayatta kalabilmek için birbirlerine tutunmak zorunda olduklarını öğreten bir sınav süreci değildir artık, tehlikelerle de mücadele etmek zorundadırlar.

Yorum Yap

Yorumlar

Hiç yorum yapılmamış..