Düş Hırkası Veda Üçlemesi 2

Düş Hırkası - Filiz Özdem E-Kitap indir Satın Al,Kitap Özeti Oku.
Yazar(lar) Filiz Özdem
Kategori(ler) Roman, Edebiyat
Yayınevi Yapı Kredi Yayınları
ISBN 9789750815720
Yıl 2009
Sayfa 129
idefix İle Satın Al D&R İle Satın Al Beğen (1)

Açıklama

Filiz Özdem'in Korku Benim Sahibim'den sonraki romanı Düş Hırkası aklın öteki yüzüne düşüşü anlatıyor. Bir geçitten geçen onlarca insanın, geçidin ortasında dükkân camekânlarıyla birkaç eski binanın çevrelediği avlunun, birbirinin yanından geçerken farkında olmadan birbirine değen hayatların kitabı...

Bir tabağa doldurulmuş bir avuç cam bilyenin birine dokunmak nasıl hepsini döndürür, her dokunuşta bütün renkler nasıl yeniden değişirse, ustaca bir araya getirilen kişilerin her birinin romana katılışıyla bütün metin de farklı bir renge bürünüyor.

"Onun arkasında, suyun üstünde, bilincinin dışında kalan zaman, her biri yıllarca süren yirmi adım uzunluğundaki yolculuğunun zamanından koptu. (...) Suyun gök kubbesinde mor yıldızlar parlıyordu. Boşlukta duran ve kendi kendine sallanan sedeşi yelpazeler mor yıldızları dalgalandırıyordu. Ötedeki mercan kayalıkları açılıp siyah bir yarığa dönüştü. Yarık döne döne küçülmeye başladı. İğne ucu kadar küçüldüğünde geçitte ne balıklar kalmıştı, ne yıldızlar, ne insanlar, ne Cevat."

Tanıtım Yazısı'ndan

Yorum Yap

Yorumlar

Hiç yorum yapılmamış..